Pirmkārt, kāpēc kādam, kas jūs aizsargā, būtu jums jāmelo? Atbilde ir vienkārša – nauda. Jo vairāk jūs baidāties - jo vairāk jūs meklējat aizsardzību, jo vairāk jūs pērkat.
Tas ir kā ielu banda, kas nāk pie veikala īpašnieka un saka: "Mēs jūs pasargāsim". Īpašnieks jautā: "no kā?". Atbilde ir: "no problēmām"... :)
Tātad, kā viņi to dara? Viņi jums vienkārši melo, ka jūsu datorā ir atraduši vīrusu. Sarežģītākais antivīruss saka, ka viņi atrada "aizdomīgu failu", kas nozīmē, ka viņi patiešām nezina, vai tas ir vīruss vai nē. Bet viņiem ir tiesības kaut ko turēt aizdomās un, kas zina, pēc kādiem kritērijiem. Bet jūs, lietotājs, nekavējoties nobijies, uzticaties tam sarkanajam brīdinājumam un iegādājaties viņu abonementu. Pat ja briesmas nemaz nedraud.
Formāli viņiem var būt aizdomas par jebko, bet jūs nekad neuzzināsiet, vai pastāv reālas briesmas vai nē. Pat viņi to nezina, jo viņiem vienkārši ir "aizdomās".
Kā pārbaudīt, vai viņi melo vai nē?
Attiecīgais piezīmes fails, kuru jūsu pretvīruss ir atzīmējis kā inficētu vai “aizdomīgu”. Pēc tam dodieties uz VirusTotal un augšupielādējiet šo failu, lai pārbaudītu to, izmantojot vairāk nekā 70 konkurējošus antivīrusus. Ko saka citi?
VirusTotal ir uzticama sistēma, kas izveidota pirms daudziem gadiem. Tas dažu sekunžu laikā pārbauda jebkuru failu ar vairāk nekā 70 pretvīrusu risinājumiem. Ja fails patiešām ir inficēts ar vīrusu, daudzi no tiem jūs brīdinās. Bet, ja tikai 1 antivīruss brīdina... visticamāk, tas ir viltus pozitīvs brīdinājums. Lai jūs apmānītu.