Під час роботи наша програма може записувати тимчасові дані один раз в кожен блок на диску або може повторювати запис кілька разів в один і той же блок. Після цього (у будь-якому разі) усі тимчасові дані буде видалено, щоб звільнити місце на диску. Отже, чому ми маємо можливість перезаписувати дані кілька разів, якщо вони все одно будуть видалені?
Багато дисків оснащено вбудованим мікрочіпом, який керує операціями читання-запису за допомогою внутрішньої системи кешування. Це апаратне забезпечення, розташоване всередині самого диска, воно не пов’язане з материнською платою, процесором чи операційною системою та діє незалежно.
У деяких рідкісних випадках деякі мікросхеми можуть кешувати поточну операцію запису, і якщо інша операція наступає одразу після неї - видалення - вони можуть ігнорувати першу операцію запису, оскільки вона все одно буде видалена. І якщо логіка мікросхеми встановлена, як описано, дані не будуть записані, а лише повідомлено як записані.
Можуть бути й інші сценарії, це лише зразок, але проблема та сама – дані фактично не будуть записані перед видаленням.
Логіка мікрочіпа диска змінюється від виробника до виробника, і важко передбачити або знати, як саме програмне забезпечення для кешу диска записує дані. Гарна новина: ця проблема траплялася дуже рідко та з невеликими частинами даних.
Щоб запобігти подібним проблемам, усі служби безпеки рекомендують кілька разів перезаписувати дані. Зазвичай рекомендують від 3 до 7. Для параноїдальних випадків до 40.
У наших власних тестах навіть 1 циклу завжди було достатньо. Ми ніколи не стикалися з цією проблемою з 2008 року.