Töö ajal saab meie rakendus kirjutada ajutisi andmeid ühe korra igasse ketta plokki või korrata samasse plokki mitu korda kirjutamist. Pärast seda (igatahes) kustutatakse kettaruumi vabastamiseks kõik ajutised andmed. Miks on meil võimalus andmeid mitu korda üle kirjutada, kui need niikuinii kustutatakse?
Paljud kettad on varustatud sisseehitatud mikrokiibiga, mis juhib lugemis-kirjutustoiminguid sisemise vahemälusüsteemi abil. See riistvara, mis asub ketta enda sees, ei ole seotud teie emaplaadi, protsessori ega operatsioonisüsteemiga ning toimib sõltumatult.
Mõningatel harvadel juhtudel võivad mõned kiibid praeguse kirjutamistoimingu vahemällu salvestada ja kui kohe pärast seda tuleb mõni teine - kustutamine - võivad nad esimest kirjutamist ignoreerida, kuna see kustutatakse niikuinii. Ja kui kiibi loogika on seatud nii, nagu kirjeldatud - andmeid ei kirjutata päriselt kirja, vaid esitatakse ainult nii, nagu on kirjutatud.
Võib olla ka teisi stsenaariume, see on vaid näidis, kuid probleem on sama – andmeid enne kustutamist tegelikult ei kirjutata.
Ketta mikrokiibi loogika muutub tootjate lõikes ja on raske ennustada või teada, kuidas ketta vahemällu salvestav tarkvara andmeid tegelikult kirjutab. Hea uudis, et see probleem juhtus väga harva ja väikeste andmetega.
Selliste probleemide vältimiseks soovitavad kõik turvaasutused andmed mitu korda üle kirjutada. Tavaline soovitus on 3 kuni 7. Paranoia korral kuni 40.
Meie enda testides piisas alati isegi 1 tsüklist. Alates 2008. aastast pole me selle probleemiga kokku puutunud.