MD5 tai tarsi žmogaus pirštų atspaudas. Pirštų atspaudai yra maža duomenų dalis, kuri vienareikšmiškai identifikuoja labai didelį kūną (žmogų). Tas pats pasakytina ir apie MD5 maišos algoritmą – mažas skaičius (tik 32 simbolių ilgio) gali unikaliai identifikuoti labai didelį failą.
MD5 yra kompiuterinis algoritmas, kuris grąžina nedidelį unikalų bet kokio turinio (eilutės, teksto failo, vaizdo, vaizdo įrašo failo ir kt.) numerį. Jei bent vieno simbolio turinys pasikeičia, MD5 numeris skirsis. Beveik neįmanoma gauti tą patį MD5 numerį dviem skirtingiems turiniams.
MD5 galima apskaičiuoti bet kokiam tekstui ar failui, tačiau tam reikia tam tikrų kompiuterio išteklių. Paprastai MD5 apskaičiavimas dideliam failui gali užimti iki 50% procesoriaus išteklių. Galite pabandyti ir smagiai sugeneruoti MD5 bet kokiam tekstui, spustelėkite čia .
Didelis MD5 privalumas yra tas, kad nekeičiamam turiniui grąžintas MD5 numeris visada bus toks pat. Štai kodėl ieškant failo turinio, kurio pakanka, kad žinotumėte, jog tai „pirštų atspaudai“ – MD5 numeris, galite rasti bet kurį failą su tuo pačiu MD5 numeriu ir tai garantuoja, kad abiejų failų turinys sutampa 100%. Jei pasikeičia nors vienas baitas – pasikeičia visas MD5 numeris.
Norėdami gauti daugiau informacijos ir techninės informacijos, spustelėkite čia .