Darba laikā mūsu lietotne var ierakstīt pagaidu datus vienu reizi katrā diska blokā vai atkārtot ierakstīšanu vairākas reizes vienā blokā. Pēc tam (vienalga) visi pagaidu dati tiks dzēsti, lai atbrīvotu vietu diskā. Tātad, kāpēc mums ir iespēja pārrakstīt datus vairākas reizes, ja tik un tā tie tiks dzēsti?
Daudzi diski ir aprīkoti ar iebūvētu mikroshēmu, kas kontrolē lasīšanas-rakstīšanas darbības, izmantojot iekšējo kešatmiņas sistēmu. Šī aparatūra, kas atrodas pašā diskā, nav saistīta ar jūsu mātesplati, procesoru vai operētājsistēmu un darbojas neatkarīgi.
Dažos retos gadījumos dažas mikroshēmas var kešatmiņā saglabāt pašreizējo rakstīšanas darbību, un, ja tūlīt pēc tās seko cita - dzēšana -, tās var ignorēt pirmo rakstīšanu, jo tā tik un tā tiks dzēsta. Un, ja mikroshēmas loģika ir iestatīta kā aprakstīts - dati netiks īsti ierakstīti, bet tikai ziņoti kā rakstīti.
Var būt arī citi scenāriji, tas ir tikai paraugs, taču problēma ir tāda pati — dati faktiski netiktu ierakstīti pirms dzēšanas.
Diska mikroshēmas loģika mainās atkarībā no ražotāja, un ir grūti paredzēt vai zināt, kā diska kešatmiņas programmatūra patiešām ieraksta datus. Labā ziņa, ka šī problēma radās ļoti reti un ar nelielām datu daļām.
Lai novērstu šādas problēmas, visas drošības aģentūras iesaka vairākas reizes pārrakstīt datus. Parastais ieteikums ir no 3 līdz 7. Paranojas gadījumiem līdz 40.
Mūsu pašu testos vienmēr pietika ar 1 ciklu. Mēs nekad neesam saskārušies ar šo problēmu kopš 2008. gada.